Cele zastosowań tabel przestawnych

Cel zastosowania

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy tabele przestawne mogą byś używane w różnych celach. Do rodzajów stosowania tabel przestawnych uwzględniamy:

Analiza

Tabele przestawne mogą byś stosowane do badania ogromnej ilości treści. Duża ilość symbolizuje, iż tabela zapisana w Microsoft Excel składa się z więcej niż jednej kolumn arkusza i wierszy. Taką tabela można porównać formą te znajdujące się w bazach danych. Przez interpretację  musisz rozumieć proces wyciągania wniosków na podstawie treści znajdujących się w arkuszu. Tabele przestawne udogadniają to zadanie, dostarczając dość dużo funkcjonalności związanych z przedstawianiem treści, grupowaniem, a także podsumowaniem.

 

Agregacja

Za pośrednictwem zakresie przestawnych użytkownik zawiera możliwość połączyć  wybrane grupy treści, zgodnie z osobistymi preferencjami. W wyniku tego, tabela składająca się z ogromnej wartości zawartości może być przedstawiona w bardziej wyrazistym stylu, a mianowicie w tabeli, mieszczącej się w całości na ekranie.

Podsumowanie

Z zastosowaniem tabeli przestawnej, użytkownik może prostą metodą wykonać podsumowania zawartości znajdujących się w bazie danych, w wybrany sposób. Możliwe jest obliczanie sumy wartości dla zaznaczonych grup treści, zliczanie ilości wystąpień pewnych zapisów w bazie danych, obliczanie wskaźników statystycznych, czy szukanie największych oraz najmniejszych liczb w wybranej grupie danych.

Rekonfiguracja

Narzędzie to pozwala na ekspresową rekonfiguracje sposobu prezentowania treści na tyle, aby w przeciągu więcej kilku sekund uzyskać całkowicie nowe zestawienie, zbudowane na bazie takich samych treści, prezentujące inne dane w tym temacie.

Filtrowanie i segregacja

Ustawienia w obszarze przestawnej umożliwiają komfortową metodą przeglądać a także segregować tak, ażeby ukazywać możliwie najczytelniej oczekiwane przez użytkownika wiadomości.

Porównywanie danych

Tabele przestawne pozwalają na porównywanie danych ze sobą w nietrudny style, w ramach wybranych grup treści. Możliwe jest obliczenie ich stosunku do siebie, różnicy, a także wstawienie wielu innych sposobów porównania

Przeglądanie a także sprawdzanie poprawności danych

Możliwość agregacji podsumowania treści daje możliwość w łatwy konwencja przeszukiwać dane, nie zajmujące już tak dużo wierszy w tabeli jak dane źródłowe. Także odpowiednie uzycie funkcji daje możliwość  sprawdzeniu czy w danych źródłowych nie pojawiły się niepoprawne zapisy.

Tworzenie raportów oraz wykresów

Tabele przestawne niesamowicie sprawdzają się jako metoda  na tworzenie raportów oraz wykresów prezentujących skutki. Zagregowana technika pozwala w krótki sposób ukazać podstawowe dane, bez konieczności przenoszenia zapisów w obszarze przestawnej do osobnych komórek tabeli albo arkuszy Excela. Tabela przestawna sama w sobie może być raportem. Wykresy przestawne udogadniają prezentację graficzną treści zawartych w bazach danych przestawnych tak, aby prezentowanie danych na wykresie było jeszcze prostsze niż za pomocą wbudowanych, standardowych funkcjonalności tworzenia wykresów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *