Excel – obszary tabeli przestawnej

W Celu wstawienia pewnych pól w użytecznym obszarze tabeli przestawnych, musisz przeciągnąć nazwę pola i dać do danego obszaru tabeli , znajdującego się w panelu pól.

1)Etykiety kolumn arkusza
Pole te odpowiada za wartości wyświetlane w nagłówkach kolumn arkusza. Jeśli wprowadzone zostanie tam obszar oznaczające płeć to w którejś kolumnie tabeli przestawnej pojawi się nagłówek Kobieta, w kolejnej zaś Mężczyzna.

2)Etykiety wierszy tabeli
Pole te odpowiada za liczby wyświetlane w wierszach nagłówkowych wierszy tabeli. Obszar ten działa porównywalnie do Etykiet kolumn arkusza. W Przypadku Wprowadzenia tam pola oznaczającego jednostkę monetarną, jest to w wybranie kolumny gdzie pojawi się nagłówek „PLN”, natomiast w drugiej nagłówek „USD”.

3)Wartości
Do Tego obszaru użytkownik przenosi pola, których wartości liczbowe mają być wyświetlane wewnątrz tabeli przestawnej. Mieszczą się tam często wartości liczbowe , które stanowią bezpośrednią informację, dla przykładu należy podać np: wartość faktury , koszta, ilośći produktów itd.


4)Filtrowanie raportu
Pole jego zastosowanie do wdrażania pól, które będą stanowiły podstawę filtrowania danych. W ramach tych pól ustalone mogą zostać warunki filtrowania danych w obszarze przestawnej. W przypadku filtrowania treści dotyczących zatrudnienia, umożliwia wyświetlanie danych wyłącznie np na temat mężczyzn.

W wypadku gdy następujące jednocześnie w tabeli przestawnej mieszczą się pola dużych rozmiarów, odbiorca będzie mógł wyłączyć aktualizowanie formy w zakresie przestawnej za każdym razem w tym samym czasie, kiedy któreś z pól będzie dodane albo usunięte z obszaru. Aby to zrealizować dobrze jest w panelu pól określić opcję znajdującą się na samym dole, a zatem OPOŹNIJ AKTUALIZACJĘ UKŁADU. Ażeby ręcznie zaktualizować układ dobrze jest nacisnąć opcję znajdujący się obok, który w danej sytuacji stał się aktywny.

Pewne obszary dopuszczalnie jest wielokrotnie umieszczać w obszarze Wartości. Jednocześnie może zostać zawarte ono również w zakresie Etykiety kolumn albo Etykiety wierszy w tabeli czy też Filtrowanie raportu. To samo pole nie może jednak znajdować się równocześnie w więcej niż jednym z obszarów: Filtr raportu, Etykiety kolumn arkusza, Etykiety wierszy.

Dowiedz się także jak usunąć tabelę przestawną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *