Filtrowanie według koloru

Jeżeli w tabeli znajdują się komórki z kolorowym tłem bądź czcionką to możesz je wyselekcjonować.

Możliwości filtrowania według koloru odnajdziesz w autofiltrze. Możliwe jest jedynie filtrowanie stosowanie do zabarwienia komórki bądź barwy czcionki. Jeśli w kolumnie w której kliknięto autofiltr, mieszczą się komórki z kolorowym tłem lub kolorową czcionką, to te pojawią się po „Filtruj zgodnie z barwą”.

Jeśli jednak nie ma żadnych kolorów w kolumnie to nie ma czym filtrować, toteż i należyte opcje się nie pojawiają. W tym momencie przycisk filtrowania według zabarwienia jest wyszarzony .Co oznacza , że   kliknę filtrowanie stosowanie do  zabarwienia? Odpowiedzią jest to, że wiersze pozostaną widoczne

Jak Działa filtrowanie wedle koloru? Co symbolizuje, że wybiorę filtr wedle koloru? Oznacza to, że wiersze z takim kolorem pozostaną ukazane.  Niestety nie jest możliwe ustawienie filtrowania   równocześnie po wielu kolorach – na przykład: by widoczne były komórki niebieskie  również fioletowe –       dopuszczalne jest jeden kolor. Pamiętaj, iż filtr jest dopuszczalny, gdy użyto formatowania komórek Excela, stylów komórek bądź formatowania warunkowego.

Możliwość, że w trakcie wysiłku z tabelami, po uruchomieniu filtra , do zakresu zawartości zostanie dodany nowy kolor. Nie jest to rzecz problematyczna dla programu Excel . Nowo dodane są automatycznie w opcjach filtrowania stosowanie do barwy a także możesz z nich  dowolnie korzystać.

Więcej ciekawych informacji odnośnie excela znajdziesz na https://calculatic.pl/blog/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *