Marginesy – drukowanie Excel

Narzędzia o marginesach możesz znaleźć w górnym menu, w zakładce Układ strony. Kiedy rozwiniesz spis, uświadomisz sobie kilka opcji zestawów marginesów:

  • Ostatnie ustawienia niestandardowe – Ten opcję ustawia taką wielkość marginesów, który przed chwilą wyselekcjonowano jako niestandardowe – a zatem jakie użytkownik ręcznie poustawiał. Microsoft Excel zapamiętał ostatnią modyfikację marginesów niestandardowych w pliku – to niekoniecznie ma być ten akurat otwarty plik.
  • Normalne – Ten guzik umiejscawia marginesy w tradycyjny sposób, a zatem w taki, w jaki widać w każdej chwili umieszczone dowolnie w pliku Excela.
  • Szerokie – Ten guzik umiejscawia marginesy większego rozmiaru niż domyślne. Jest to określony, ten sam rozmiar marginesów, jaki możesz stosować w kilku arkuszach, czy plikach – nie chcesz cały czas pamiętać, jakie marginesy były ustawiane ostatnio – wystarczy, iż klikniesz ten opcję.
  • Wąskie – Ta opcja umieszcza marginesy mniejsze niż domyślne. Jest to z góry określony, stałą wielkość marginesów, który możesz wybrać w kilku arkuszach, czy plikach – nie potrzebujesz za każdym równocześnie przypominać sobie, jakie marginesy były ustawiane ostatnio – wystarczy, że klikniesz ten guzik.

 Marginesy niestandardowe dowolne

Możesz też zastosować z spisu Marginesy niestandardowe, co przeniesie Cię do okienka Ustawienia strony, w zakładce Marginesy. Tutaj odnajdziesz już szczegółowe narzędzia marginesów.

Możesz zmienić rozmiar górnego, dolnego, prawego a także lewego marginesu a zatem  wszystkich, za pomocą strzałek, jednakże możesz również ręcznie uzupełnić ile centymetrów powinien zajmować. Nie musisz pilnować jednego miejsca po przecinku – możesz doprecyzować zapisując przykładowo 185 bądź 1854. Jeżeli zaczniesz zmieniać wartość któregoś marginesu, to na podglądzie pojawi się linia blisko tego marginesu (linia nie przesuwa się w zależności od wielkości marginesu, natomiast wyłącznie wskazują, jaki margines będzie zmieniany.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *