Unikatowe rekordy w filtrowaniu zaawansowanym

Filtr zaawansowany zawiera narzędzie do odkrywania specyficznych kwot w tabeli . Efekt ukazuje po prostu każdą ze znalezionych kwot tylko raz, nawet jeśli się częstokroć ponawiają. Filtru zaawansowanego możesz nauczyć się na zaawansowanym kursie z Excela.

Jeśli chcemy poszukać unikatowych rekordów, czyli nie wyświetlać powtarzających się wierszy w tabeli mających w każdej komórce taką samą pozycję jako inne wiersze, to:

1. Przejdź do filtru zaawansowanego.

2. Odnieś się do zakresu tabeli.

3. Odnieś się do guzika „tylko oryginalne rekordy”.

4. Jeśli chciałbyś próbować znaleźć tych unikatów, jedynie w ramach przefiltrowanych danych to odnieś się też do zakresu kryteriów. Jeżeli filtrowanie Cię nie interesuje, zaś chciałbyś jedynie odnaleźć unikaty to nie wypełniaj przedziału wymogów.

5.Jeśli nie chciałbyś, w trakcie szukania unikatów, chować wierszy tabeli – możesz je skopiować gdzieś niedaleko. Wskaż w takiej sytuacji button „kopiuj w inne wartoś”ć również zdefiniuj pojedynczą z komórek Excela w polu „kopiuj do”

W ten sposób Microsoft Excel poszukuje specyficznych wierszy tabeli. Jeśli w związku z tym chociaż pojedyczna wartość w wierszu różni go od pozostałych, to jest on unikatowy. Jeśli zależy Tobie na znalezieniu unikatów, tylko z części kolumn tabeli, np. tylko z jednej to

odnieś się do jedynie tego pojedynczego filaru w filtrze, w zastępstwie zaznaczać całą tabelę arkuszu kalkulacyjnego.

ZADANIE:

W arkuszu kalkulacyjnym masz informację odnośnie firmy budowlanej – dokładniej ich zamówień. 17 styczeń 2018 okazał się pechowy, ponieważ zawiesił się system rejestrujący zamówienia – część z nich została zdublowana. Twoim zadaniem jest przefiltrowanie zaawansowane w celu uzyskania unikatowych wartości.

zadanie filtr zaawansowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *